Vergelijk
Alle V2G- en V2H-combinaties naast elkaar.
Elke setup is een complete combinatie van auto, laadpaal en energiecontract. Filter op V2G of V2H, AC of DC, en selecteer er twee of meer om ze direct te vergelijken.
Bijgewerkt op · door de redactie van Terugladers.nl
Wat is er veranderd
- : Gecorrigeerd: Renault en Alpine bieden in Nederland geen V2H aan, alleen V2G via Power V2G (bron: Renault FAQ en interview met We Drive Solar).
Welke V2G- of V2H-combinatie werkt?
Je auto bepaalt de rest. Renault en Alpine: de Solar Life-laadpaal (AC), met Hegg voor V2G. Volkswagen-groep: een door Volkswagen goedgekeurde DC-laadpaal met energiemanagement, voor V2H. BMW iX3: de BMW Wallbox Professional, V2H vanaf eind 2026. Hieronder staan alle setups naast elkaar.
Dieper per onderdeel: welke bidirectionele laadpaal werkt in Nederland (bijvoorbeeld de Solar Life of Hager E3/DC) en welke energieleverancier V2G ondersteunt (zoals Hegg).
1. Kies je auto
Niet elke EV kan bidirectioneel laden. Grotere accu = meer opslag voor V2G, maar ook duurder. Als je elke dag je accu leegrijdt, heb je minder over voor V2G.
2. Passende laadpaal
AC bidi (Renault, Alpine): We Drive Solar Solar Life, €1.245. DC bidi: BMW Wallbox Professional (€2.095), VW-goedgekeurde DC-palen + HEMS, of Wallbox Quasar 2 (€5.800). Zie de laadpaalwijzer.
3. Energiecontract
V2G (terugleveren aan net): bij Renault is een Hegg-contract verplicht. V2H (eigen verbruik): elk dynamisch contract volstaat.
Accugrootte is belangrijk
Hoe groter je accu, hoe meer je kunt opslaan en terugleveren. Maar als je dagelijks veel kilometers rijdt en met een lege accu thuiskomt, blijft er weinig over voor V2G. Een auto met een grotere accu (77-100 kWh) heeft meer buffer dan een kleinere (27-52 kWh). De “beschikbare kWh” hieronder toont hoeveel er gemiddeld over is voor V2G/V2H (~50% van de totale accu).
Renault Twingo V2G
Vanaf € 22.235€100 – €400/jaar
Auto
Renault Twingo E-Tech
€ 20.990
Laadpaal
We Drive Solar Solar Life
€ 1.245
Totaal vanaf
€ 22.235
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€100 – €400/jaar
~14 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Renault 5 (40 kWh) V2G
Vanaf € 24.245€250 – €750/jaar
Auto
Renault 5 E-Tech (40 kWh)
€ 23.000
Laadpaal
We Drive Solar Solar Life
€ 1.245
Totaal vanaf
€ 24.245
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€250 – €750/jaar
~20 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Renault 5 (52 kWh) V2G
Vanaf € 26.245€325 – €950/jaar
Auto
Renault 5 E-Tech (52 kWh)
€ 25.000
Laadpaal
We Drive Solar Solar Life
€ 1.245
Totaal vanaf
€ 26.245
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€325 – €950/jaar
~26 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Renault 4 V2G
Vanaf € 29.245€325 – €950/jaar
Auto
Renault 4 E-Tech
€ 28.000
Laadpaal
We Drive Solar Solar Life
€ 1.245
Totaal vanaf
€ 29.245
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€325 – €950/jaar
~26 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Alpine A290 V2G
Vanaf € 39.245€325 – €950/jaar
Auto
Alpine A290
€ 38.000
Laadpaal
We Drive Solar Solar Life
€ 1.245
Totaal vanaf
€ 39.245
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€325 – €950/jaar
~26 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Kia EV3 V2G
Vanaf € 41.800Nog niet bekend
Auto
Kia EV3
€ 36.000
Laadpaal
Wallbox Quasar 2
€ 5.800
Totaal vanaf
€ 41.800
excl. installatie
Geschatte opbrengst
Nog niet bekend
~29 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Renault Scénic V2G
Vanaf € 49.215€325 – €950/jaar
Auto
Renault Scénic E-Tech (87 kWh)
€ 47.970
Laadpaal
We Drive Solar Solar Life
€ 1.245
Totaal vanaf
€ 49.215
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€325 – €950/jaar
~44 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Alpine A390 V2G
Vanaf € 69.145€325 – €950/jaar
Auto
Alpine A390
€ 67.900
Laadpaal
We Drive Solar Solar Life
€ 1.245
Totaal vanaf
€ 69.145
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€325 – €950/jaar
~44 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Kia EV9 V2G (pilot)
Vanaf € 72.000Pilot: tot €500 laadkosten vergoed
Auto
Kia EV9
€ 72.000
Laadpaal
Bidi-laadpaal via Vattenfall-pilot
Gratis
Totaal vanaf
€ 72.000
excl. installatie
Geschatte opbrengst
Pilot: tot €500 laadkosten vergoed
~50 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
BMW iX3 V2H
Vanaf € 73.074€200 – €600/jaar
Auto
BMW iX3 50 xDrive (Neue Klasse)
€ 70.979
Laadpaal
BMW Wallbox Professional
€ 2.095
Totaal vanaf
€ 73.074
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€200 – €600/jaar
~54 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Renault Mégane V2G
Vanaf n.t.b.€325 – €950/jaar
Auto
Renault Mégane E-Tech (60 kWh)
n.t.b.
Laadpaal
We Drive Solar Solar Life
€ 1.245
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€325 – €950/jaar
~30 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Hyundai IONIQ 9 V2G (pilot)
Vanaf n.t.b.Pilot: tot €500 laadkosten vergoed
Auto
Hyundai IONIQ 9
n.t.b.
Laadpaal
Bidi-laadpaal via Vattenfall-pilot
Gratis
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
Pilot: tot €500 laadkosten vergoed
~55 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Kia EV2 V2G
Vanaf n.t.b.Nog niet bekend
Auto
Kia EV2 (61 kWh)
€ 25.000
Laadpaal
AC-bidi laadpaal
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
Nog niet bekend
~31 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Kia EV4 V2G
Vanaf n.t.b.Nog niet bekend
Auto
Kia EV4
n.t.b.
Laadpaal
AC-bidi laadpaal
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
Nog niet bekend
~41 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Hyundai IONIQ 3 V2G
Vanaf n.t.b.Nog niet bekend
Auto
Hyundai IONIQ 3 (61 kWh)
€ 31.995
Laadpaal
AC-bidi laadpaal
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
Nog niet bekend
~31 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
VW ID.4 V2H
Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar
Auto
Volkswagen ID.4 (77 kWh)
€ 42.000
Laadpaal
VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€200 – €600/jaar
~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
VW ID.5 V2H
Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar
Auto
Volkswagen ID.5 (77 kWh)
€ 48.000
Laadpaal
VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€200 – €600/jaar
~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
VW ID.7 V2H
Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar
Auto
Volkswagen ID.7 (77 kWh)
€ 53.000
Laadpaal
VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€200 – €600/jaar
~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
VW ID.Buzz V2H
Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar
Auto
Volkswagen ID.Buzz (77 kWh)
€ 60.000
Laadpaal
VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€200 – €600/jaar
~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Škoda Enyaq 85 V2H
Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar
Auto
Škoda Enyaq 85
€ 44.000
Laadpaal
VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€200 – €600/jaar
~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Cupra Born V2H
Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar
Auto
Cupra Born (77 kWh)
€ 38.000
Laadpaal
VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€200 – €600/jaar
~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
VW ID.3 V2H
Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar
Auto
Volkswagen ID.3 (77 kWh)
n.t.b.
Laadpaal
VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€200 – €600/jaar
~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Škoda Elroq 85 V2H
Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar
Auto
Škoda Elroq 85
n.t.b.
Laadpaal
VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€200 – €600/jaar
~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Audi Q4 e-tron V2H
Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar
Auto
Audi Q4 e-tron (vernieuwd)
n.t.b.
Laadpaal
VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS
n.t.b.
Totaal vanaf
n.t.b.
excl. installatie
Geschatte opbrengst
€200 – €600/jaar
~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H
Welke setup past bij jou?
Kies je auto en postcode, en zie welke erkende installateur, dealer en energieleverancier in jouw regio erbij horen.
Maak mijn planWelke laadpaal heb je nodig?
AC of DC, en welk merk: dat bepaalt je auto, niet jij. Kies je auto en zie wat erbij hoort.
Laadpaal die je nodig hebt
We Drive Solar Solar Life
Energiecontract
Hegg (dynamisch + V2G)
€7,50/mnd + 1,7 ct/kWh
Status in Nederland
V2G — Werkt nu
€325 – €950/jaar
Verplicht voor de Power V2G-dienst van Renault. Installatie gemiddeld ca. €1.150. Abonnement We Drive Solar €7,95/mnd. Werkt alleen samen met een Hegg-contract.
We Drive Solar Solar Life
€ 1.245
Voor
Renault 5 E-Tech, Renault 4 E-Tech, Alpine A290, Renault Twingo E-Tech, Alpine A390, Renault Mégane E-Tech, Renault Scénic E-Tech
Verplicht voor de Power V2G-dienst van Renault. Installatie gemiddeld ca. €1.150. Abonnement We Drive Solar €7,95/mnd. Werkt alleen samen met een Hegg-contract.
Bidi-laadpaal via Vattenfall-pilot
Gratis (pilot)
Voor
Kia EV9, Hyundai IONIQ 9
Alleen voor geselecteerde deelnemers (max. 80 huishoudens). Laadpaal en installatie gratis. Aanmelden via Kia of Hyundai Nederland.
Wallbox Quasar 2
€ 5.800
Voor
Kia EV9, Hyundai IONIQ 9, Kia EV3
Losse DC-bidi laadpaal (ca. €5.800–€7.100, plus €330–€400 montage). Werkt technisch met CCS-auto's van Kia/Hyundai, maar er is nog geen Nederlandse V2G-dienst om mee terug te leveren buiten de Vattenfall-pilot.
BMW Wallbox Professional
€ 2.095
Voor
BMW iX3 50 xDrive
Enige door BMW ondersteunde bidi-laadpaal. In Duitsland al V2G via E.ON; in Nederland start V2H eind 2026 via het SOLARWATT-energiemanagementsysteem.
VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS
Prijs op aanvraag
Voor
Volkswagen ID.4, Volkswagen ID.5, Volkswagen ID.7, Volkswagen ID.Buzz, Škoda Enyaq 85, Cupra Born, Volkswagen ID.3, Škoda Elroq 85, Audi Q4 e-tron
Volkswagen keurt alleen specifieke DC-palen goed: Hager E3/DC (thuiscentrale + EDISON V2H), Ambibox ambiCHARGE Home 11 kW, EVTEC Crema&Charge, Sun2Wheel Two-Way en Cubos BC11. Je hebt altijd een energiemanagementsysteem (HEMS) nodig. In Nederland heeft Hager een netwerk van ruim 70 erkende installateurs. Prijs op aanvraag.
AC-bidi laadpaal
Prijs op aanvraag
Voor
Kia EV2, Kia EV4, Hyundai IONIQ 3
Deze auto's hebben een bidirectionele AC-boordlader, maar er is in Nederland nog geen laadpaal + energiecontract waarmee je echt kunt terugleveren. Koop nog geen bidi-paal 'op de gok'.
Laatste updates
Laatst bijgewerkt: 2026-10-08. Autoprijzen zijn vanaf-prijzen incl. BTW. Laadpaalprijzen incl. BTW, excl. installatie. Opbrengsten zijn indicatief en afhankelijk van profiel, regio en energieprijzen. V2H-only setups vereisen dat de laadpaal-software bidirectionele modus ondersteunt; dit is afhankelijk van de platformkoppeling. Of het bij jouw huis en aansluiting kan, bepaalt de installateur. Terugladers.nl verkoopt zelf geen auto's, laadpalen of contracten.
