Naar de inhoud

Vergelijk

Alle V2G- en V2H-combinaties naast elkaar.

Elke setup is een complete combinatie van auto, laadpaal en energiecontract. Filter op V2G of V2H, AC of DC, en selecteer er twee of meer om ze direct te vergelijken.

24 setups4 werken nuBijgewerkt 2026-10-08

Bijgewerkt op · door de redactie van Terugladers.nl

Wat is er veranderd
  • : Gecorrigeerd: Renault en Alpine bieden in Nederland geen V2H aan, alleen V2G via Power V2G (bron: Renault FAQ en interview met We Drive Solar).

Welke V2G- of V2H-combinatie werkt?

Je auto bepaalt de rest. Renault en Alpine: de Solar Life-laadpaal (AC), met Hegg voor V2G. Volkswagen-groep: een door Volkswagen goedgekeurde DC-laadpaal met energiemanagement, voor V2H. BMW iX3: de BMW Wallbox Professional, V2H vanaf eind 2026. Hieronder staan alle setups naast elkaar.

Dieper per onderdeel: welke bidirectionele laadpaal werkt in Nederland (bijvoorbeeld de Solar Life of Hager E3/DC) en welke energieleverancier V2G ondersteunt (zoals Hegg).

1. Kies je auto

Niet elke EV kan bidirectioneel laden. Grotere accu = meer opslag voor V2G, maar ook duurder. Als je elke dag je accu leegrijdt, heb je minder over voor V2G.

2. Passende laadpaal

AC bidi (Renault, Alpine): We Drive Solar Solar Life, €1.245. DC bidi: BMW Wallbox Professional (€2.095), VW-goedgekeurde DC-palen + HEMS, of Wallbox Quasar 2 (€5.800). Zie de laadpaalwijzer.

3. Energiecontract

V2G (terugleveren aan net): bij Renault is een Hegg-contract verplicht. V2H (eigen verbruik): elk dynamisch contract volstaat.

Accugrootte is belangrijk

Hoe groter je accu, hoe meer je kunt opslaan en terugleveren. Maar als je dagelijks veel kilometers rijdt en met een lege accu thuiskomt, blijft er weinig over voor V2G. Een auto met een grotere accu (77-100 kWh) heeft meer buffer dan een kleinere (27-52 kWh). De “beschikbare kWh” hieronder toont hoeveel er gemiddeld over is voor V2G/V2H (~50% van de totale accu).

TypeLader
Sorteer

Renault Twingo V2G

Binnenkort
AC bidi

Vanaf € 22.235€100 – €400/jaar

Auto

Renault Twingo E-Tech

€ 20.990

Laadpaal

We Drive Solar Solar Life

€ 1.245

Totaal vanaf

€ 22.235

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€100 – €400/jaar

Accu27.5 kWh

~14 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Renault 5 (40 kWh) V2G

Werkt nu
AC bidi

Vanaf € 24.245€250 – €750/jaar

Auto

Renault 5 E-Tech (40 kWh)

€ 23.000

Laadpaal

We Drive Solar Solar Life

€ 1.245

Totaal vanaf

€ 24.245

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€250 – €750/jaar

Accu40 kWh

~20 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Renault 5 (52 kWh) V2G

Werkt nu
AC bidi

Vanaf € 26.245€325 – €950/jaar

Auto

Renault 5 E-Tech (52 kWh)

€ 25.000

Laadpaal

We Drive Solar Solar Life

€ 1.245

Totaal vanaf

€ 26.245

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€325 – €950/jaar

Accu52 kWh

~26 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Renault 4 V2G

Werkt nu
AC bidi

Vanaf € 29.245€325 – €950/jaar

Auto

Renault 4 E-Tech

€ 28.000

Laadpaal

We Drive Solar Solar Life

€ 1.245

Totaal vanaf

€ 29.245

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€325 – €950/jaar

Accu52 kWh

~26 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Alpine A290 V2G

Werkt nu
AC bidi

Vanaf € 39.245€325 – €950/jaar

Auto

Alpine A290

€ 38.000

Laadpaal

We Drive Solar Solar Life

€ 1.245

Totaal vanaf

€ 39.245

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€325 – €950/jaar

Accu52 kWh

~26 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Kia EV3 V2G

Aangekondigd
DC bidi

Vanaf € 41.800Nog niet bekend

Auto

Kia EV3

€ 36.000

Laadpaal

Wallbox Quasar 2

€ 5.800

Totaal vanaf

€ 41.800

excl. installatie

Geschatte opbrengst

Nog niet bekend

Accu58 kWh

~29 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Renault Scénic V2G

Binnenkort
AC bidi

Vanaf € 49.215€325 – €950/jaar

Auto

Renault Scénic E-Tech (87 kWh)

€ 47.970

Laadpaal

We Drive Solar Solar Life

€ 1.245

Totaal vanaf

€ 49.215

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€325 – €950/jaar

Accu87 kWh

~44 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Alpine A390 V2G

Binnenkort
AC bidi

Vanaf € 69.145€325 – €950/jaar

Auto

Alpine A390

€ 67.900

Laadpaal

We Drive Solar Solar Life

€ 1.245

Totaal vanaf

€ 69.145

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€325 – €950/jaar

Accu87 kWh

~44 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Kia EV9 V2G (pilot)

Pilot Vattenfall
DC bidi

Vanaf € 72.000Pilot: tot €500 laadkosten vergoed

Auto

Kia EV9

€ 72.000

Laadpaal

Bidi-laadpaal via Vattenfall-pilot

Gratis

Totaal vanaf

€ 72.000

excl. installatie

Geschatte opbrengst

Pilot: tot €500 laadkosten vergoed

Accu99.8 kWh

~50 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

BMW iX3 V2H

NL: eind 2026
DC bidi

Vanaf € 73.074€200 – €600/jaar

Auto

BMW iX3 50 xDrive (Neue Klasse)

€ 70.979

Laadpaal

BMW Wallbox Professional

€ 2.095

Totaal vanaf

€ 73.074

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€200 – €600/jaar

Accu108.7 kWh

~54 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Renault Mégane V2G

Binnenkort
AC bidi

Vanaf n.t.b.€325 – €950/jaar

Auto

Renault Mégane E-Tech (60 kWh)

n.t.b.

Laadpaal

We Drive Solar Solar Life

€ 1.245

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€325 – €950/jaar

Accu60 kWh

~30 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Hyundai IONIQ 9 V2G (pilot)

Pilot Vattenfall
DC bidi

Vanaf n.t.b.Pilot: tot €500 laadkosten vergoed

Auto

Hyundai IONIQ 9

n.t.b.

Laadpaal

Bidi-laadpaal via Vattenfall-pilot

Gratis

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

Pilot: tot €500 laadkosten vergoed

Accu110 kWh

~55 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Kia EV2 V2G

Aangekondigd
AC bidi

Vanaf n.t.b.Nog niet bekend

Auto

Kia EV2 (61 kWh)

€ 25.000

Laadpaal

AC-bidi laadpaal

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

Nog niet bekend

Accu61 kWh

~31 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Kia EV4 V2G

Aangekondigd
AC bidi

Vanaf n.t.b.Nog niet bekend

Auto

Kia EV4

n.t.b.

Laadpaal

AC-bidi laadpaal

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

Nog niet bekend

Accu81.4 kWh

~41 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Hyundai IONIQ 3 V2G

Aangekondigd
AC bidi

Vanaf n.t.b.Nog niet bekend

Auto

Hyundai IONIQ 3 (61 kWh)

€ 31.995

Laadpaal

AC-bidi laadpaal

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

Nog niet bekend

Accu61 kWh

~31 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

VW ID.4 V2H

V2H technisch mogelijk
DC bidi

Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar

Auto

Volkswagen ID.4 (77 kWh)

€ 42.000

Laadpaal

VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€200 – €600/jaar

Accu77 kWh

~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

VW ID.5 V2H

V2H technisch mogelijk
DC bidi

Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar

Auto

Volkswagen ID.5 (77 kWh)

€ 48.000

Laadpaal

VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€200 – €600/jaar

Accu77 kWh

~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

VW ID.7 V2H

V2H technisch mogelijk
DC bidi

Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar

Auto

Volkswagen ID.7 (77 kWh)

€ 53.000

Laadpaal

VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€200 – €600/jaar

Accu77 kWh

~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

VW ID.Buzz V2H

V2H technisch mogelijk
DC bidi

Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar

Auto

Volkswagen ID.Buzz (77 kWh)

€ 60.000

Laadpaal

VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€200 – €600/jaar

Accu77 kWh

~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Škoda Enyaq 85 V2H

V2H technisch mogelijk
DC bidi

Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar

Auto

Škoda Enyaq 85

€ 44.000

Laadpaal

VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€200 – €600/jaar

Accu77 kWh

~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Cupra Born V2H

V2H technisch mogelijk
DC bidi

Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar

Auto

Cupra Born (77 kWh)

€ 38.000

Laadpaal

VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€200 – €600/jaar

Accu77 kWh

~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

VW ID.3 V2H

V2H technisch mogelijk
DC bidi

Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar

Auto

Volkswagen ID.3 (77 kWh)

n.t.b.

Laadpaal

VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€200 – €600/jaar

Accu77 kWh

~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Škoda Elroq 85 V2H

V2H technisch mogelijk
DC bidi

Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar

Auto

Škoda Elroq 85

n.t.b.

Laadpaal

VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€200 – €600/jaar

Accu77 kWh

~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Audi Q4 e-tron V2H

Voorbereid op V2H
DC bidi

Vanaf n.t.b.€200 – €600/jaar

Auto

Audi Q4 e-tron (vernieuwd)

n.t.b.

Laadpaal

VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS

n.t.b.

Totaal vanaf

n.t.b.

excl. installatie

Geschatte opbrengst

€200 – €600/jaar

Accu77 kWh

~39 kWh beschikbaar voor V2G/V2H

Welke setup past bij jou?

Kies je auto en postcode, en zie welke erkende installateur, dealer en energieleverancier in jouw regio erbij horen.

Maak mijn plan

Welke laadpaal heb je nodig?

AC of DC, en welk merk: dat bepaalt je auto, niet jij. Kies je auto en zie wat erbij hoort.

Laadpaal die je nodig hebt

We Drive Solar Solar Life

AC bidirectioneel
€ 1.245

Energiecontract

Hegg (dynamisch + V2G)

€7,50/mnd + 1,7 ct/kWh

Status in Nederland

V2G — Werkt nu

€325 – €950/jaar

Verplicht voor de Power V2G-dienst van Renault. Installatie gemiddeld ca. €1.150. Abonnement We Drive Solar €7,95/mnd. Werkt alleen samen met een Hegg-contract.

We Drive Solar Solar Life

AC · 11 kW

€ 1.245

Voor

Renault 5 E-Tech, Renault 4 E-Tech, Alpine A290, Renault Twingo E-Tech, Alpine A390, Renault Mégane E-Tech, Renault Scénic E-Tech

Verplicht voor de Power V2G-dienst van Renault. Installatie gemiddeld ca. €1.150. Abonnement We Drive Solar €7,95/mnd. Werkt alleen samen met een Hegg-contract.

Bidi-laadpaal via Vattenfall-pilot

DC · 11 kW

Gratis (pilot)

Voor

Kia EV9, Hyundai IONIQ 9

Alleen voor geselecteerde deelnemers (max. 80 huishoudens). Laadpaal en installatie gratis. Aanmelden via Kia of Hyundai Nederland.

Wallbox Quasar 2

DC · 11,5 kW

€ 5.800

Voor

Kia EV9, Hyundai IONIQ 9, Kia EV3

Losse DC-bidi laadpaal (ca. €5.800–€7.100, plus €330–€400 montage). Werkt technisch met CCS-auto's van Kia/Hyundai, maar er is nog geen Nederlandse V2G-dienst om mee terug te leveren buiten de Vattenfall-pilot.

BMW Wallbox Professional

DC · 11 kW

€ 2.095

Voor

BMW iX3 50 xDrive

Enige door BMW ondersteunde bidi-laadpaal. In Duitsland al V2G via E.ON; in Nederland start V2H eind 2026 via het SOLARWATT-energiemanagementsysteem.

VW-goedgekeurde DC-bidi laadpaal + HEMS

DC · 10–11 kW

Prijs op aanvraag

Voor

Volkswagen ID.4, Volkswagen ID.5, Volkswagen ID.7, Volkswagen ID.Buzz, Škoda Enyaq 85, Cupra Born, Volkswagen ID.3, Škoda Elroq 85, Audi Q4 e-tron

Volkswagen keurt alleen specifieke DC-palen goed: Hager E3/DC (thuiscentrale + EDISON V2H), Ambibox ambiCHARGE Home 11 kW, EVTEC Crema&Charge, Sun2Wheel Two-Way en Cubos BC11. Je hebt altijd een energiemanagementsysteem (HEMS) nodig. In Nederland heeft Hager een netwerk van ruim 70 erkende installateurs. Prijs op aanvraag.

AC-bidi laadpaal

AC · 11 kW

Prijs op aanvraag

Voor

Kia EV2, Kia EV4, Hyundai IONIQ 3

Deze auto's hebben een bidirectionele AC-boordlader, maar er is in Nederland nog geen laadpaal + energiecontract waarmee je echt kunt terugleveren. Koop nog geen bidi-paal 'op de gok'.

Laatste updates

Laatst bijgewerkt: 2026-10-08. Autoprijzen zijn vanaf-prijzen incl. BTW. Laadpaalprijzen incl. BTW, excl. installatie. Opbrengsten zijn indicatief en afhankelijk van profiel, regio en energieprijzen. V2H-only setups vereisen dat de laadpaal-software bidirectionele modus ondersteunt; dit is afhankelijk van de platformkoppeling. Of het bij jouw huis en aansluiting kan, bepaalt de installateur. Terugladers.nl verkoopt zelf geen auto's, laadpalen of contracten.